W zimie ludzie zdecydowanie częściej sięgają po książki. Chyba nie ma się czemu dziwić. Więcej czasu spędzamy w domach i mamy też więcej czasu na czytanie. Mamy więc doskonałą okazję do tego, aby nadrobić wszystkie zaległości w czytaniu, jak również możemy poznać nowości, jakie właśnie pojawiają się na rynku. Jedną z takich ciekawych nowości na rynku, jaka pojawiła się w okresie zimowym jest książka od Remigiusza Mroza pt. “Szepty spoza nicości“.

Mistrz polskich kryminałów

Czy jest jeszcze ktoś, kogo trzeba nakłaniać do przeczytania książek Remigiusza Mroza? Chyba takie osoby można teraz policzyć na palcach jednej ręki, ponieważ Mróz jest naprawdę genialnym autorem, który ma swoim czytelnikom wiele do zaproponowania. Zdecydowana większość jego dzieł literackich to wielki hit. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych pisarzy polskich, który się nie nudzi. Po jego książkach można spodziewać się naprawdę wiele. W każdym roku Mróz ma jedną, dwie, a czasem nawet trzy książki do zaproponowania, więc jak widać – trochę już tego mamy. W 2021 roku Remigiusz Mróz powraca już od samego początku serwując “Szepty spoza nicości“. Tak, to powrót do Żeromnic – do miasteczka, gdzie dużo się dzieje. Co tym razem będzie działo się w życiu Seweryna i Burzy? Czas się przekonać.

Rytualny mord


Po wydarzeniach z poprzedniego tomu, czytelnicy wiedzą, że Seweryn postanowił wyprowadzić się z Żeromnic. Kto dokładnie nie wie o co chodzi, ten powinien cofnąć się do “Głosów z zaświatów”. Jest to drugi tom opowieści o Sewerynie. Pierwszy tom nosi tytuł “Listy z za grobu”. Powróćmy jednak to tomu trzeciego, gdzie Seweryn wraca z córką do Żeromnic. Cel jest tylko jeden – sprzedać dom, który wcale nie okazał się najszczęśliwszym miejscem na ziemi. Tylko, że sprzedaż domu znacznie się przedłuża i patomorfolog nie może ruszyć się z miasta. Tym czasem policja otrzymuje zgłoszenie o poćwiartowanych zwłokach. Faktycznie – tam, gdzie dokładnie opisał informator, takie zwłoki się znajdują. W toku śledztwa wychodzi na jaw to, że mord może mieć związek z rytulanymi, żydowskimi obrzędami. W jaki sposób? Tego policja już nie wie. Burza prosi o pomoc Seweryna, który męczy się ze sprzedażą domu. Mężczyzna nie chciał się w to mieszać, ale kiedy o pomoc prosi go Kaja nie jest w stanie jej odmówić. Czy wspólnymi siłami uda im się dojść do tego, kto jest mordercą? Czy kłopoty ze sprzedażą domu mogą mieć z tym jakiś związek? Czas się tego dowiedzieć. Mróz jak zwykle stanął na wysokości zadania.