Dzięki książkom można zapewnić sobie doskonałe emocje. Czasem człowiek narzeka na nudę w swoim życiu, ale nie powinien zapomnieć o tym, że dzięki książkom może się to zmienić. W szczególności, jeżeli weźmie on do swoich rąk książki sensacyjne, thrillery, itd. Jest tego trochę na rynku, więc na pewno uda się wybrać coś takiego, co czytelnikowi mocno podniesie poziom adrenaliny. Wśród takich książek prym wiodą na pewno propozycje od samego Remigiusza Mroza. Autor na początku 2021 ma dla nas kolejną propozycję. Jej tytuł to “Szepty spoza nicości” (https://www.taniaksiazka.pl/szepty-spoza-nicosci-remigiusz-mroz-p-1487833.html).

Seria powieści kryminalnych

Remigiusz Mróz to prawnik z wykształcenia, który ukończył polską uczelnię z jednym z najlepszych wyników. Tylko, że autor zdecydowanie lepiej czuje się pisząc niesamowite opowieści kryminalne. To on odpowiedzialny jest za Wiktora Frosta, który musiał zmierzyć się z Bestią z Giewontu. To jego Chyłka musi mierzyć się z różnymi, prawniczymi zawiłościami w Warszawie. Sama Chyłka doczekała się już dwunastu tomów niesamowitej powieści. Mróz nie tworzy tylko serii kryminalnych, ponieważ na swoim koncie ma wiele innych książek. Tym razem postanowił wrócić z kolei do innego, znanego bohatera, a mianowicie do Seweryna Krajewskiego – patomorfologa, który z samego szczytu znalazł się na dnie. Dwa poprzednie tomy (“Listy z za grobu” i “Głosy z zaświatów) udowodniły, że akcja w tych książkach wcale nie zwalnia tempa. Czy tak będzie w tomie trzecim? Okładka “Szeptów spoza nicości” zapowiada się bardzo ciekawie.

O co tu chodzi?

Seweryn Krajewski nie chciał, ale wie, że powrót do Żeromnic jest nieunikniony. Zabiera ze sobą córkę i powraca do miejsca, które do niedawna było dla nich domem. Zamiast radości, spokojne miasteczko doprowadziło życie Seweryna do ruiny. Patomorfolog postanowił więc sprzedać dom. Formalności mocno się przedłużają. W tym czasie policja otrzymuje zgłoszenie. W lesie, nieopodal miasteczka, zostają odnalezione zwłoki poćwiartowanego mężczyzny. Kaja Burzyńska, która na dobre wróciła do służby, prosi Seweryna o pomoc, ponieważ wie, że on będzie w stanie poradzić sobie z takim śledztwem. Seweryn nie chce się w to angażować, ponieważ dość mu się życie skomplikowało przy poprzednich sprawach. Tylko, że jak tu odmówić Kai? Nie da się. Patomorfolog znowu wkracza do akcji i ze zdziwieniem odkrywa, że rozwiązanie tej zagadki może tkwić w historii, a dokładnie w III Rzeszy Niemieckiej. W jaki sposób? Czytelnicy mogą być pewni, że takiego rozwiązania całej sprawy nikt się nie spodziewa.